Procházkovo Salto Mortale

Autor: Marek Martin Dobránsky | 14.5.2014 o 9:08 | (upravené 14.5.2014 o 9:15) Karma článku: 12,43 | Prečítané:  5481x

Miláčik niektorých médií a tzv. nádejný líder pravice Radoslav Procházka dokázal za nie dlhý čas svojho pôsobenia vo vysokej politike neuveriteľne veľa. Dokázal predať svoj drive, neopozeranosť, odbornosť i únavu z politiky (-ov) na vstup do NR SR vo farbách KDH, predstavenie Alfy, ktorá mu následne poslúžila ako zámienka na následný  demonštratívny odchod z hnutia, sebanomináciu a slušný výsledok v prezidentských voľbách i založenie novej politickej strany – Sieť.

Doteraz to vyzerá ako úspešný príbeh, no kroky Radoslava Procházku, „vyvoleného i povolaného k službe" vzbudzujú, mierne povedané, rozpaky. Už čudná  (ne)podpora Andrejovi Kiskovi v druhom kole prezidentských volieb zdvihla obočie mnohým jeho podporovateľom.  No posledný kúsok usvedčil nového „lídra" z bezzásadovosti, bezcharakternosti a z robenia politiky typu „účel svätí prostriedky". Pán, ešte poslanec, Procházka, ktorý sa od začiatku svojho pôsobenia sám (v prípade R. Procházku sú slová „ja, mňa, sám, seba" veľmi dôležité...) hrdo hlásil ku konzervatívnym kresťanským politikom, podporil vo voľbách do EP kandidátov strany SaS, liberálnej strany, ktorej jediným viditeľným programom po posledných parlamentných voľbách je homoagenda a antiKDH .  Nuž, toto je predobrazom toho, ako bude vyzerať „služba" tohto politika obyvateľom Slovenska. Trápne dôvody, ktorým asi ani sám neverí o tom, prečo podporil práve kandidátov SaS sú len čerešničkou na torte vývrtiek, ktorých sa už na začiatku svojej inej politiky Procházka dopúšťa. Ak hovorí o vrátenej podpore, bolo by určite zaujímavé poznať pozadie financovania jeho kampane. Tomu, že ho stála toľko peňazí koľko sám deklaroval, neverí asi nikto súdny. Ak sa bude správať tak, ako v súvislosti so stranou SaS, tak Boh ochraňuj Slovensko. Ako bude vracať  podporu tajomným sponzorom v pozadí? A nie je to podpora od ľudí, ktorí si už hľadajú po Mečiarovi a Ficovi ďalšieho koňa? V týchto dimenziách sú ešte aj reči Roberta Fica a jeho starostlivosť o problémy bežných občanov dôveryhodnejšie ako prihlásenie sa do služby občanom Slovenska Radoslava Procházku.  

Bohužiaľ, pán Procházka je najviditeľnejším, no nie jediným konzervatívnym „kresťanským" politikom, ktorý napomáha k vytláčaniu konzervatívnej politiky na okraj diania. Mohol by o tom rozprávať aj Daniel Lipšic s Františkom Mikloškom na kandidátke NOVA do volieb do EP, kde zmätení voliči môžu vyslať ďalšieho liberála, odídenca z SaS, Jozefa Kollára. Úlohu trójskeho koňa si svedomito plní aj Branislav Škripek na kandidátke OľaNO, ktorý pomáha k zvoleniu  jednotke kandidátky Jozefovi Viskupičovi (podporovateľovi a účastníkovi gay pridu). Smutný, no pravdivý obraz tzv. nových tvárí v politike. Sebastrednosť, egoizmus, neukojené ambície ich smerujú k judášskemu bozku konzervatívnym voličom.

Nepoctivosť a oportunizmus nie je dobrým začiatkom pre žiadneho politika. Tobôž nie pre takého, ktorý sa prezentuje ako nová nádej a falošne obviňuje ostatných z vyhorenia, politických hier a vyzýva ich na politický dôchodok. Biblické: „Vystríhajte sa falošných prorokov, ktorí k Vám prichádzajú v ovčom rúchu, ale vnútri sú dravými vlkmi". (Matúš 7:15),  je môj odkaz pre tých, ktorí veria v slušnosť a morálku v politike.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?