Komunista Maďarič spovedá katolíka Fica

Autor: Marek Martin Dobránsky | 14.1.2014 o 11:20 | Karma článku: 23,31 | Prečítané:  6236x

Marek Maďarič ukázal, prečo sa dal na dráhu politika. Tento priemerný dramaturg a scenárista vstúpil rok pred Novembrom ´89 do KSS. Človek bažiaci po kariére, ktorý si uvedomoval, že svojím talentom veľa vody nenamúti, bol ochotný prijať krytie zločineckej organizácie, ktorá bola v roku 1988 v totálnom marazme a každý triezvo zmýšľajúci človek, obzvlášť z umeleckých kruhov a „oázy slobody“ – VŠMÚ, sa snažil čo najmenej zapliesť s jej ideológiou. Nie však Marek Maďarič. Napokon to tomu nie veľmi talentovanému umelcovi, no ambicióznemu kariéristovi, vyšlo. Paradoxne, až v demokratických pomeroch po boku ďalšieho mocibažného súdruha, neschopného a pritom všetkého schopného právnika, Roberta Fica. Ten vstúpil do Komunistickej strany Slovenska v roku 1987.

Marek Maďarič, nasiaknutý ideológiou svojej matky - KSS, napísal, zrežíroval a moderoval divadelný stück v hlavnej úlohe s premiérom Slovenska, predsedom strany SMER-SD, komunistom, katolíkom a kandidátom na post hlavy štátu Robertom Ficom. Aj tu sa Marek Maďarič ukázal ako nevýrazný, málo nadaný dramaturg a scenárista. Ofina bola v poriadku, prsteň na malíčku aj okuliare boli pekné, obsah a forma však boli hlboko pod priemerom, a to  aj v porovnaní s jeho dovtedajšou tvorbou.

Ako zlý herec sa ukázal aj predseda vlády. Každého katolíka muselo potešiť, že aj jeden z najvážnejších kandidátov na post prezidenta SR  sa hrdo hlási k viere. No náš premiér sa nezaprel a hneď aj zakontroval. On predsa nie je ako ostatní nehodní služobníci Cirkvi. „Rozvážne“ „skromne“ naznačil, že „ak by si mal dnes robiť profil vo vzťahu ku katolíckej Cirkvi, možno by vyšiel lepšie ako ktorýkoľvek poslanec za KDH.“ Nuž, tomuto sa, pán premiér Fico, hovorí pýcha. A pýcha patrí medzi 7 hlavných hriechov, pán predseda. Vy, s Vaším profilom, to predsa musíte vedieť?! Na objasnenie, pán predseda, hlavný hriech znamená, že vychádza z hlavy, preto sa niekedy nazýva aj kapitálny alebo kardinálny hriech. Ide o taký stav mysle, okolo ktorého sa otáča celá hriešnosť človeka. Hlavným sa volá aj preto, lebo plodí iné hriechy a neresti. Predseda KDH Ján Figeľ zvolil výstižné slová, keď v rozhovore pre SITA nazval Roberta Fica nie hrdým, ale pyšným politikom. Robert Fico má krst, sväté prijímanie, birmovku. O niekoľko hodín po zverejnenom videu obhajoval interrupčný zákon, kritizoval biskupov. Rozmýšľam a hľadám, kde sa Robert Fico a Pavol Paška našli v pastierskom liste biskupov, prečo ich urazili slová o nositeľoch „kultúry smrti“. Jeho Cirkev (ku ktorej sa sám propagandisticky hlási) nemá právo odporúčať veriacim na základe čoho voliť, ale jeho nadstranícky prezident I. Gašparovič môže. Veď ten si vybral správne. Aj nezávislé odbory môžu, aj numizmatický spolok, len Cirkev nie.

Človek je tvor omylný a stále sa učí. Až teraz mi nomenklatúra Smeru-SD  otvorila oči. Naivne som si myslel, že proti komunizmu bojovali Krčméry, Jukl, Korec, Mikloško, Čarnogurský a pritom mi realitu svojím typicky skromným spôsobom ukázal premiér. Veď to on, Maďarič, Paška, Počiatkova i Flašíkovej-Beňovej rodina, Široký, Lajčák a ďalší súdruhovia zo strany SMER-SD sa infiltrovali do KSS a ŠtB, aby pomohli rozvracať režim zvnútra. No nezaslúžia si títo naši junáci tie najvyššie posty v štáte? Nezaslúžia si tie vily, jachty, luxusné hodinky, za svoju mravčiu obetavú hrdinskú a tak nedocenenú činnosť pri rozvracaní socialistického zriadenia? Myslím si, že po týchto odhaleniach je nástupca Ivana Gašparoviča takmer istý.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Covid sa medzi ľudmi bez domova šíri šialenou rýchlosťou

Prvá vlna ich minula, druhá udrela horšie.


Už ste čítali?