Otvorený list homosexuálnej aktivistke pani Hane Fábry

Autor: Marek Martin Dobránsky | 17.1.2014 o 9:04 | (upravené 17.1.2014 o 9:17) Karma článku: 18,14 | Prečítané:  9772x

Reakcia na článok Hany Fábry "Voliči pred bránami"Hany Fábry, zo ženskej siete HEPY, uverejnený v denníku Pravda, 16.1.2014 Hana Fábry svojím článkom v Pravde na dreň obnažila, čo si myslí o ľuďoch, ktorí majú iné videnie sveta ako ona a jej názorovo príbuzní aktivisti. Už v prvých vetách svojho príspevku píše o „neexistencii zmysluplných riešení reálnych problémov rodín zo strany KDH a katolíckeho „demokrata" Jána Figeľa a vyťahovaní zažltnutej karty ústavnej ochrany manželstva muža a ženy". Nuž, ak by si pani Fábry dala námahu a preštudovala si návrhy zákonov z dielne KDH o rodinnom podnikaní, hazardných hrách, ochrane oznamovateľov korupcie a množstvo iných, tak by možno pochopila, že KDH navrhuje zmysluplné riešenia reálnych problémov rodín.

Keďže dostáva priestor v hlasnej trúbe SMERu-SD - Pravde, môže sa v ďalšom svojom príspevku opýtať, prečo poslanci za stranu  SMER-SD, žiadny z týchto návrhov zákonov nepodporili. To, že si o téme ústavnej ochrany manželstva myslí, že je mimo hry, asi značí, že predstavitelia homoloby sú presvedčení, že táto téma patrí iba im a iný výsledok, ktorý by sa nezhodoval s ich predstavami, je neprípustný. Berú to ako boj, víťazstvo alebo prehru. Tak radi hovoria o tolerancii, no cítiť z nich agresiu, nenávisť, vojnu. Poraziť, ponížiť, pokoriť. Skutočne, tolerancia jak vyšitá!

Veta, ktorú tak zosmiešňuje pani Fábry, že „manželstvo je jedinečným zväzkom jedného muža a jednej ženy" a prikrášľuje to ohrozením už aj polygamiou, nuž, chce pani Fábry, po ich konečnom riešení, víťazstve,  upierať práva iným menšinám?  Keď môžu byť svadby gejov, lesieb, prečo nie polygamia? Veď ich videnie sveta by malo byť širokoobjímajúcou náručou všetkých menšinových, z radu sa vymykajúcich odchýliek. A prečo nie, chudáci pedofili? Či oni nemôžu ľúbiť? Alebo po ich konečnom riešení (sobášoch párov rovnakého pohlavia a adopcií detí) budú oni, „spiatočníci a tmári", upierať práva iným menšinám? Nuž, tá irónia zo strany Hany Fábry, nie je veľmi namieste... .

Čo sa týka zaťahovania mimovládnych organizácii do Figeľovej „protiteplej agendy" ako ju nazvala pani Fábry, tak neviem koho reprezentuje ona. A koho reprezentuje  Iniciatíva Inakosť , AI  a mnoho iných LGBTI pozitívnych  neziskoviek. Toto nie je zaťahovanie do „proteplej agendy"? Prečo zaťahujú veľvyslancov vyvesujúcich vlajky na podporu dúhových sprievodov do tejto agendy? Alebo zasa je to o tom, čo je dovolené jednému, druhému sa upiera? Asi ani pani Fábry  „neverí vo vlastné schopnosti presviedčať nepresvedčených a v silu svojej argumentácie, keď hľadáte podporu medzi osobnosťami, ktorým občania dôverujú pre ich nezištnú ľudskosť. Čo zase nie je až taká zlá správa" (prebratý citát od pani Fábry).

O  „ohromnej" tolerancii LGBTI aktivistov však svedčí  útok proti, povedané slovami Hany Fábry , ikone slovenskej charity, pani Eve Sirackej z Ligy proti rakovine. Pani Eva Siracká, múdra, šľachetná dáma, si pre svoj názor a svoje presvedčenie vyslovené na tlačovke k zakotveniu ochrany a podpory manželstva v Ústave SR, vyslúžila pogrom, hon na čarodejnice, urážky zo strany „tolerantných"  LGBTI aktivistov. Preto, lebo  si dovolila vysloviť názor, že „moje celoživotné skúsenosti mi potvrdzujú, že na rodine záleží. Pre dobrý vývoj a fungovanie spoločnosti je fungujúca rodina základ". (Záznam TB a vystúpenie pani Sirackej nájdete tu)

Čo si to dovolila pani Profesorka, svojho času zaradená Svetovou medicínskou asociáciou medzi 65 popredných lekárov sveta, prezidentka neziskovej organizácie Liga proti rakovine, nositeľka významných ocenení? Vysloviť podporu rodine, nezastupiteľnému miestu matky v rodine, ktoré vychádzajú z jej bohatých skúseností. Pani Fábry to hneď aj pomenovala. To, že sa verejne pani doktorka vyjadrila, nie je podľa Hany Fábry  iba krátkozraké a hlúpe, keďže sa téme nevenuje a nemá šancu jej rozumieť (!!!)  a hneď aj zhodnotila, že pani Siracká práve pomohla stratiť dôveru a peniaze od množstva pacientov a prispievateľov. Bola to výzva, pani Fábry? Alebo vyhrážka? Veď boj s rakovinou je vo Vašej „svätej vojne" iba taká terciálna záležitosť?! Žena, ktorá celý život obetavo slúžila a slúži, nemá právo povedať svoj názor? A čo také vyslovila, že ste stratili poslednú štipku súdnosti?

To, že pani Fábry upiera právo KDH nominovať kandidáta do prezidentskej kampane  a vôbec právo KDH na politickú súťaž, znova len usvedčuje aktivistov „utláčanej" „tolerantnej" menšiny. A už vôbec neprekvapuje, že  si ako  favorita na post prezidenta vybrala Roberta Fica a jeho bezcharakternosť nazvala modernosťou (citujem z článku Hany Fábry: "Dajme sa prekvapiť, ako zareagujú ostatní prezidentskí kandidáti a kandidátka. Hoci ťažko nás ešte môže niečo prekvapiť. Azda okrem Roberta Fica, ktorý sa síce zahral na chalana s katolíckymi koreňmi, ale predsa len trochu neposlušného (čítaj moderného). Neposlušného preto, lebo napokon aj on odmietol predvianočný nenávistný list biskupov i reči o zákaze interrupcií")!!!

Keďže Rubikon prekročila pani Fábry a mnoho ďalších LGBTI aktivistov  svojím nenávistným a ťažko uveriteľným útokom na pani Sirackú, tak nazvem veci pravým menom:

Nechápem a pravdepodobne nikdy nepochopím Vašu túžbu páriť sa s rovnakým pohlavím. Ale neprekáža mi to. Nechápem a asi nikdy nepochopím Vaše nutkanie predvádzať sa vo farebných sprievodoch a na alegorických vozoch vykrikovať o hrdosti. Je to Vaša osobná vec. Je mi to jedno. S Vaším životom si naložte, ako sa Vám páči. Čo však nemôžete, je znásilňovať prírodu, na ktorú sa tak odvolávate. Dvaja muži alebo dve ženy nikdy nesplodia potomstvo! Preto sa s tým zmierte, že deti nepatria do takých rodín. Buď si ich sami sploďte alebo akceptujte s pokorou, že toho nie ste schopní. Možno raz lekárska veda dokáže vyrábať deti, aj geneticky upravované, aj predprogramované na to, aby sa z Vás stala väčšina, no plnohodnotnou rodinou nikdy nebudete. Možno raz prinútite Cirkev, aby Vás sobášila v kostoloch, ale aj tak tá pachuť vo Vás zostane. Takže milujte svojho partnera(-ov), rozdávajte dobro. Ten nepokoj, zlosť, zúrivosť, čo Vás dusí a núti Vás nenávidieť iných ako ste Vy, sa dá ovládať. Majte sa radi a príjmite sami seba. Uvidíte, že zmierenie so sebou prináša pokoj, lásku a mier. Pre Vás, Vašich partnerov, pre všetkých. Držím palce, pani Fábry!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Výtržnosti v čínskej reštaurácii ho stálo kreslo. Kto je László Sólymos?

László Solymos sa verejne všetkým ospravedlnil.

Klíma nie je na Slovensku prvá liga. Nezaváži ani v nasledujúcich voľbách

Skutočnou prioritou končiacej vlády klíma nebola.

Komentár Zuzany Kepplovej

Zelená je nové politické platidlo

Zelené témy sa stali povinnou výbavou politických programov naprieč spektrom.


Už ste čítali?