Vďaka KDH hodnoty v politike nevymreli

Autor: Marek Martin Dobránsky | 3.3.2014 o 10:27 | Karma článku: 13,50 | Prečítané:  5073x

 Dostali sme sa do veľmi zvláštnej situácie, keď presadzovanie myšlienok, zásad, ideí sa stalo terčom posmeškov, spochybňovania, vyhrážok i obviňovania z vierolomnosti. Ak by si rôzni autori, komentátori, analytici i politici sňali nenávistné protikresťanské okuliare, tak by im nezostalo nič iné, len uznanlivo zatlieskať a poblahoželať Figeľovi a hnutiu, ktorému predsedá, za dôsledné napĺňanie zmyslu ich pôsobenia v politike. Na Slovensku je to už raz tak. Ak nepresadzujete svoje témy, tak ste ideovo vyprázdnení, ste farizeji, ktorým veštia politický úpadok a zánik. Ak dôsledne bojujete za konzervatívnu agendu ( v prípade KDH), tak ste označovaní za kolaborantov, farizejov, rozbíjačov, klérofašistov... .

Čo sa nám to udialo za posledné dni, že v jednom šíku stoja „spravodlivo" rozhorčení Sulík, Lipšic, Viskupič (on kandiduje do eurovolieb, nie Matovič, tak jeho vystúpenia sú čoraz častejšie), Frešo? Nuž KDH a Figeľovi sa podarilo svojou témou, ktorú tvrdošijne presadzujú a za ktorú sa im pravidelne dostáva prívlastkov - tmári, spiatočníci, farári, posluhovači Cirkvi, netolerantní farizeji a pod., dostať na orbitu a vyvolať celospoločenskú diskusiu, ktorá napokon nemohla nechať ani SMER-SD, ktorý na nálady a prieskumy dbá až na prvom  mieste, ľahostajným a snaží sa na téme ústavnej ochrany manželstva zviesť.

Predseda strany SaS neprekvapil. Jeho strana svoju existenciu už dlhší čas zakladá  na útokoch proti KDH a podpore homoagendy. Človek, ktorý vojde do politologických príručiek povalením vlastnej vlády a rozvinutím červeného koberca pre R. Fica a  súčasné vládnutie a dominanciu SMER-u je skutočne morálnou autoritou, pred ktorou sa treba skloniť. Možno mu tie vyhlásenia pomáha koncipovať Kočner. Lipšicovi nič iné nezostáva. Z konzervatívneho politika sa stal spojenec liberálov, ktorých láskavo privinul na svoju hruď. Že zradil vlastné hnutie a zbabelo si počkal na poslanecký mandát vo farbách KDH, a pritom svoj odchod dlhodobo plánoval, je jeho osobnostný problém. Prieskumy však jeho „zásadovosť" dostatočne oceňujú. OĽaNO to je samostatná kapitola.  Ich politické vyhlásenia sa vlastne ani nedajú brať vážne. Veď, ako hovoria, oni nie sú politici. Združenie zaujímavých ľudí i obskúrnych postavičiek, má za následok aj takéto zábavné (ak by to nebolo skôr smutné) historky, ako je účasť J. Viskupiča a P. Poláka na dúhovom pochode a zároveň účasť ďalších poslancov na pochode pre život v Košiciach. Toto je skutočne čitateľný a jasne zreteľný postoj... . No kto by sa už len nehrnul do vlády s takou zásadovou stranou? A tak, už len titulok o ich postoji v SME hovorí za všetko: „Obyčajní podporia zmenu Ústavy od Smeru, aby sa nedohadoval s KDH" (Sme, 27.2.2014). Pavol Frešo veľký postavou a malý preferenciami strany, ktorá má v názve takisto aj slovo „kresťanské", si užíva Ľudovú platformu len vtedy, keď má poslúžiť na jeho podporu. Ak to má urobiť opačne, tak si radšej kopne. Veď bližší ako spojenec je sen o lídrovi pravice. Tak to bolo aj s deklarovanou podporou P. Hrušovského zo strany SDKÚ. Nuž p. Frešo vedel prečo návrh z dielne svojho partnera z platformy na rozdiel od   ďalších 6 poslancov za SDKÚ nepodpísal. Byť predsedom strany, ktorá má v názve kresťanská a nepodpísať sa pod takýto návrh ústavného zákona, nie je alibizmus, ale popretie samého seba, ktorý sa tak falošne snaží obrátiť proti KDH. Skutočne nechutné!

Blahoželám KDH a Jánovi Figeľovi k husárskemu kúsku. Je to hviezdna chvíľa KDH. Politika je o presadzovaní myšlienok. A v tomto prípade to KDH dokonale vychádza. A pokiaľ mi pamäť slúži, neviem o tom, že by KDH sedelo v jednej vláde s Mečiarom a HZDS, ani s Ficom a SMERom, takže reči o prostitúcii a farizejstve KDH sú len pokračovaním nenávistných výlevov Mečiara, ktoré radi prebrali nielen smeráci, ale aj sulíkovci, frešovci, matovičovci i lipšicovci. A len silný charakterný hráč nastavuje zrkadlo druhým.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stačilo, štát nebude môcť minúť viac ako si naplánoval

Rezort financií chce výdavkové stropy.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Do Česka sa sťahuje ruská stredná trieda

Rusi u nás boli aj budú, ide o to, kto a prečo


Už ste čítali?