Neuveriteľné: „Počiatek rozplietol gordický uzol!“

Autor: Marek Martin Dobránsky | 25.6.2014 o 8:19 | Karma článku: 13,89 | Prečítané:  6043x

Minister Počiatek sa nezdá... .  Tento podkutý presvedčený sociálny demokrat dokázal to, o čo sa márne usilovali antickí hrdinovia.  Náš ľavicový, sociálne cítiaci minister Počiatek, tak ako mu je to vlastné, skromne a bez veľkých fanfár oznámil svetu, že sa mu podarilo rozpliesť gordický uzol! Nuž, aj Alexander Macedónsky by musel blednúť závisťou pred povereníkom Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Jánom Počiatkom. Jeden z najväčších panovníkov musel použiť lesť a gordický uzol preťať, no trpezlivý svedomitý charakterný Ján Počiatek  ho rozplietol! Takýchto velikánov nosí slovenská zem. Takých titanov dáva k službám občanom našej krajiny prozreteľná ľavicová vláda. Gigantov, ochotných urobiť pre blaho ľudí aj nemožné. Dosah na svetové dejiny nech zhodnotí  história, vráťme sa však radšej do našej gubernie.

Čo sa teda podarilo už dvojnásobnému ministrovi Počiatkovi rozpliesť? Zúčastnil sa 3. poklepávania  základného kameňa tunela Višňové (aj toto raz vojde do histórie...), čiže rozplieta to, čo sám so svojím predchodcom Ľubomírom Vážnym domotal.  Figeľ  za krátky čas svojho pôsobenia popretínal, čo mohol, a za to mu právom patrí vďaka, takže objektívnejšie by bolo, keby sa  Počiatek za ten svoj „excelentný kúsok“ Figeľovi poďakoval.  Ale nechcem uberať zásluhy pánovi ministrovi Počiatkovi....

 Držiteľ žltej karty z jachty v Monaku, kde „útrpne mlčal“ pred svojími hostiteľmi  (JaT) o výmennom kurze slovenskej koruny voči euru, sa po „heroickom“ výkone v kresle ministra financií v 1. Ficovej vláde, stal v súčasnej ministrom rezortu dopravy. Nuž, na Slovensku sme si zvykli, že za zlyhania sa povyšuje a tak bol Počiatkovi zverený rezort s najvyšším rozpočtom. Otázka môže znieť aj tak, či to bolo z vôle premiéra Fica alebo bol k tejto nominácii dotlačený. Isté je len to, že po polčase 2. vlády R. Fica sú výsledky ministra Počiatka viac ako mizerné.

Pán minister Počiatek už dlhodobo ukazuje svoje videnie sveta. Ako minister by mal slúžiť občanom Slovenska, no on neskrývane ,verbálne aj skutkami ,uprednostňuje druhú stranu – podnikateľov, finančné skupiny, oligarchov. Jeho ťaženie proti „lacným“ diaľniciam je urputilé zanovité  neutíchajúce. Jeho odkaz obecenstvu znie: „Za žiadnu cenu nedovolím, aby sa na Slovensku stavalo lacnejšie a viac! Ako k tomu príde Široký, Výboh, JaT?“. Nie občania, voliči, sú v centre pozornosti povereníka ministerstva dopravy, on má na zreteli hlavne blaho súkromnej sféry, ktorá je prisatá na štátny rozpočet. Fakt, že sa v médiách špekuluje o výmene viacerých ministrov a o tomto pánovi ani zmienka, len svedčí o obludnej správe vecí verejných na Slovensku. Zdá sa, že Ján Počiatek je mimo dosahu vplyvu premiéra Fica. A toto vypovedá o stave našej krajiny viac ako čokoľvek iné.

A na záver len známe fakty, o ktorých rúcač mýtov taktne mlčí. Ak by Figeľ nezrušil 2. a 3. balík PPP podpísaný za 1. Ficovej vlády, tak za 105 kilometrov diaľnice by spolu s údržbou občania zaplatili za tridsať rokov 17 miliárd! To je úroveň výdavkov jedného štátneho rozpočtu. Štátna expertíza určila cenový strop úseku Lietavská Lúčka – Dubná skala na 900 miliónov eur; no cez PPP projekt to malo byť až 1,15 miliardy! Minister Počiatek teraz podpísal zmluvu na toto dielo za 410 miliónov. Navyše, väčšinu nákladov  preplatí Európska únia cez eurofondy. Len na stavbe tohto úseku sa ušetrí 700 miliónov eur. Ak by sa minister Počiatek  od apríla 2012 venoval svojej práci a mal na mysli blaho občanov a nie spriatelených oligarchov, tak tá cena mohla byť ešte o 90 mil. eur nižšia a výstavba už mohla dávno prebiehať (dôležitejšie však bolo vylučovanie „nevyhovujúcich“ cien a kartelové dohody).

Je smutné, že Počiatek venuje čas rozplietaniu gordického uzla, ktorý bol už dávno preťatý. Tristné pre daňových poplatníkov a občanov Slovenska, ktorí dobré a kvalitné cesty potrebujú. Z toho si zjavne minister Počiatek, ani jeho šéf - premiér Fico ťažkú hlavu nerobia. Peniaze sa kotúľajú správnym smerom...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Stačilo, štát nebude môcť minúť viac ako si naplánoval

Rezort financií chce výdavkové stropy.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Do Česka sa sťahuje ruská stredná trieda

Rusi u nás boli aj budú, ide o to, kto a prečo


Už ste čítali?