Kto si ešte nekopol do Figeľa, nech sa hlási u súdruha Žinčicu!

Autor: Marek Martin Dobránsky | 10.5.2016 o 14:39 | Karma článku: 10,82 | Prečítané:  3918x

Pred pár dňami sme sa dozvedeli, že expredseda KDH Ján Figeľ bol menovaný osobitným vyslancom EÚ pre náboženskú slobodu.

Udivilo ma, že táto, podľa mnohých „politická mŕtvola“, vzbudila také vášne u novinárov, politológov, politických komentátorov. Ján Figeľ ako predseda KDH ležal mnohým v žalúdku, podobne ako samotná existencia Kresťanskodemokratického hnutia. Z jednej strany bolo hnutie a jeho bývalý predseda atakovaní z prílišnej konfesnosti, z druhej z nedostatočnej zásadovosti aj v náboženských témach. 26 rokov sa hovorilo o farizejoch v KDH, o tom, ako KDH je ochotné si ľahnúť s každým do postele, aké je to spiatočnícke a nemoderné hnutie atď., atď. ... . Za 26 rokov svojej existencie nebolo KDH na parlamentnej a vládnej úrovni členom žiadnej koalície s Mečiarovým HZDS a Ficovým SMER-om! To však nebránilo neprajníkom kresťanskej demokracie používať taktiku – síce to neurobili, ale mohli... . Mimochodom, Béla Bugár, Lucia Žitňanská, Radoslav Procházka, František Šebej a ďalší obľúbenci liberálnych médií zo strany MOST-Híd a Sieť si k Ficovi nielen ľahli, ale aj zaľúbene oslepli a zabúdajú na zlodejiny a svinstvá, na ktoré predtým emotívne poukazovali. Nuž, láske a peniazom nerozkážeš... .KDH po týchto voľbách ostalo pred dverami Národnej rady. Rozhodli tak voliči a je to realita. Či by bolo, ak by KDH prekĺzlo do parlamentu, koaličným partnerom SMER-u  môžeme hútať, ale nie je to nič iné ako špekulácia . Je na členoch a sympatizantoch KDH, či sa im podarí stranu revitalizovať, urobiť sebareflexiu, spoznať skutočné dôvody straty dôvery u voličov a  vrátiť sa naspäť do 1. ligy. V júni čaká KDH snem, ktorý zvolí nového predsedu, a to veľa napovie. Želám KDH veľa šťastia a múdrych rozhodnutí.

Vráťme sa však k Jánovi Figeľovi. V máji 2015 navštívil Slovensko na pozvanie vtedajšieho podpredsedu NR SR a predsedu KDH Jána Figeľa a prešovského arcibiskupa metropolitu Mons. Jána Babjaka najvyšší predstaviteľ melchitských kresťanov z Damašku, patriarcha Gregorios III. . Ján Figeľ vtedy hovoril aj o tom, že patriarcha reprezentuje menšinu, ktorá čelí dôsledkom vojny a prenasledovania. „Ide o bezprecedentné prenasledovanie náboženských menšín, ktorá dosahuje úroveň genocídy. Slovensko nemlčí a je aktívne, snaží sa pomôcť a podporiť,“ povedal. Podľa neho konflikt v arabskom svete je výzvou k obnove dialógu medzi kultúrami, eliminovaniu priestoru pre extrémistov. Patriarcha bol úprimne potešený a vďačný za pozvanie a vyjadrenie solidarity.

Analytik Ján Baránek pre agentúru SITA, 7. mája 2016 povedal, že ho vyrušuje politická nesmrteľnosť odstupujúceho predsedu KDH Jána Figeľa. Analytika prekvapuje, akú problematiku bude mať Figeľ na starosť. „Mám obavy, ak politik so schopnosťami Jána Figeľa sa má starať o prenasledovaných kresťanov, tak Boh im žehnaj. Prenasledovaní kresťania budú mať vo Figeľovi mizerného zástancu,“ konštatoval Baránek. Analytik tiež pripomenul, že pred niekoľkými mesiacmi sa Figeľ ohradzoval voči tvrdeniam, že si pripravuje miesto v Bruseli. „Dnes sa potvrdilo, že Figeľ zavádzal. Vážnejšie je však to, že už vtedy tušil, že KDH bude vo voľbách neúspešné,“ povedal Baránek s tým, že Figeľ mal zrejme signály a istil sa týmto postom. V apríli 2015, čiže mesiac pred návštevou Patriarchu boli podľa agentúry Polis (Baránek) preferencie KDH 10, 5 percent. Už vtedy si Ján Figeľ pripravoval miesto v Bruseli, pán Baránek?

Agentúra Polis robila prieskum verejnej mienky od 6. do 14. februára 2016 na vzorke 1 670 respondentov starších ako 18 rokov na území SR. Respondenti odpovedali na otázku „Akú politickú stranu, hnutie alebo koalíciu budete voliť v parlamentných voľbách 5. marca 2016? Voľby do NR SR by vyhrala strana Smer-SD so ziskom 38,4 percenta (67 mandátov), nasledovala by strana #SIEŤ s 10,4 percenta (18 kresiel) a prvú trojicu uzatvára Most-Híd s 9,2 percenta, a teda by mali 16 poslancov v NR SR.Strana SNS by podľa prieskumu skončila štvrtá s 9,1 percenta (16 mandátov). Nasledovalo by OĽaNO-NOVA s 6,8 percenta (12 kresiel). Do parlamentu by sa dostalo aj KDH (6,6% a 12 kresiel) a SaS (5,2% a 9 mandátov). Pred bránami NR SR by skončilo SMK so štyrmi percentami, SME RODINA – Boris Kollár (3,6%), Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (2,5%).

Porovnajte si skutočné výsledky volieb a Vaše prieskumy, pán analytik.Dovolím si malú parafrázu: Mám obavy, ak analytik so schopnosťami Jána Baránka sa má starať o prieskumy verejnej mienky a analyzovať politické dianie, tak Boh žehnaj politikom a voličom. Politici a ich voliči majú v Baránkovi mizerného analytika....

V utorok, 10. mája 2016 v denníku SME Zuzana Kepplová článku s názvom „Križiacky Figeľov úrad“ sa pýta, či úrad (Figeľov) nebude slúžiť prednostne ochrane kresťanských komunít vo svete!!!? Stojí za to, prečítať si celý komentár pani Kepplovej a urobte si názor sami.

V sobotu, 7. mája 2016, vyšiel v Denniku N článok Petra Morvaya „Trafikant Figeľ“. Stačí zacitovať prvú vetu: „Nový veľvyslanec EÚ pre náboženskú slobodu by mohol byť užitočný, ak by na tento post nevybrali práve Figeľa.“ Samozrejme, nehľadajte tam nič osobné... .

Kto chce psa biť, palicu si nájde. Áno, viem, je neuveriteľné pre liberálne média, že praktizujúci kresťan bude osobitným vyslancom EÚ pre náboženskú slobodu . A ešte Figeľ, ktorý síce ušetril tomuto štátu miliardy zrušením PPP, ale to ho neospravedlňuje za to, že je kresťan a  bývalý predseda KDH. Obávam sa, že objektívne hodnotenie skutkov verejne činných osôb sa odvíja od osobnostnej , rozumovej a charakterovej výbavy ľudí, ktorí si uzurpujú právo hodnotiť iných. Slovo má odjakživa moc meča. Ak aj novinárov, komentátorov, či analytikov viac zaujíma charizma, dekadencia slov, výzor a už menej charakter, činy a pravda, tak sa nedivím, že Slovensko je rajom populistov, klamárov, podvodníkov a bezcharakterných kariéristov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Čo spája Kmotríka, Výboha či Trnku? Slabosť pre jeden biznis

Skupina najbohatších Slovákov má vyššie ambície ako kaviareň či reštauráciu.

Dobré ráno

Dobré ráno: Covid sa medzi ľudmi bez domova šíri šialenou rýchlosťou

Prvá vlna ich minula, druhá udrela horšie.


Už ste čítali?